Topné panelyJak vypadá uchycení topného kabelu do okapu a svodu?

Schéma uchycení kabelu pro vyhřívání okapů

 

Nevychází mi žádný topný kabel na délku mého okapu. Co s tím?

 Pro instalaci topného kabelu můžete použít několik metod, jak lze kombinovat různé délky topných kabelů viz. obrázek.

Topný kabel do okapu

 

Jsem zástupce firmy která provádí výškové práce a zajímá mne jestli může montáže topných kabelů do okapu provádět i pracovník jenž není z oboru elektro popřípadě jestli může tento systém i zapojit a zprovoznit?

Instalaci topných kabelů do okapů a svodů může provádět pracovník i bez elektro vzdělání. Připojení na regulaci a přívod napájení musí zapojit elektrikář, který současně musí zajistí napájení přes prodouvý chránič a případně přepěťovou ochranu.  

Jde zakoupit kabel, vložit ho do okapu a pak podle potřeby ho zapnout a vypnout z el. sítě ručně?

Ano, ovládání lze řešit přes vypínač a vyhřívání regulovat s dohledem. Pamatujte však, že zanedbaný kalamitní stav už topný kabel nerozehřeje. Topný kabel slouží jako ochrana proti zamrzání, proto je nejspolehlivější provozování s regulací.

Do jaké výšky, kabel rozehřeje led v okapu, případně nad ním? Jde mi o to, že přechod mezi střechou a okapem mi zamrzává a při rychlém tání jako bylo v minulých týdnech to špatně odtéká a voda se zlíná a následně vsakuje do zdiva.

Navržený výkon 40W/m realizovaný pomocí topného kabelu o výkonu 20W/m instalovaného dvakrát, vytvoří v okapu a ve svodu odtokové kanálky. Vyhřátá "jeskyně" je v závislosti na venkovní teplotě. Není příliš velká cca 20mm průměr, ale pro odtok je to dostatečné. Instalovat vyšší výkon by bylo provozně nákladnější a pokud nejste v horských oblastech, zbytečné. V horských oblastech se instaluje výkon 60W/m okapu a na okraji střechy se dělá vyhřívaná zóna cca 30cm tzv. pilkováním.

Prosím o poskytnutí podrobnějších informací o technologii inteligentních samoregulačních topných kabelů a zda je možné jejich použití jako ochranu potrubí proti zamrzání.

Na ochranu potrubí se používají topné kabely ELSR-M 10 BO a ELSR-M 15 BO. Samoregulační kabel 10 W/m pro ochranu potrubí typ ELSR-M je využíván především pro ochranu potrubních rozvodů před zamrznutím.  Kabel je prodáván v metráži po 1m. Aby bylo možné kabel zakončit, je nutné současně objednat KIT č.4 a připojovací studené konce SK ADPSV. Alternativně je možné provést zakončení a připojení SK u nás - v tomto případě si objednejte "Spojkování SR". Technické parametry: Příkon při +10°C=10W/m; teplotní odolnost 65°C; instalace možná do -30°C; min. radius ohybu 35mm; maximální délka při jističi: 6A=65m / 10A=95m / 16A=105m Samoregulační kabely mění svůj výkon dle okolní teploty, úplně se ale nevypínají - pro správný a úsporný provoz je nutné použít nadřazenou regulaci, např. prostorový termostat.

Na jakou teplotu a za jak dlouho se kabel v okapu má nahřát?

Topný kabel s při venkovní teplotě 0 st.C ohřívá na teplotu 20-30 st.C a to do 30 minut.

Je nutné počkat na oteplení a odstranění námrazy a nainstalovat topný kabel?

Topný kabel lze instalovat jenom do odtálého okapu.

Jak vypadá teplý konec kabelu? Je uzavřený a izolovaný nebo otevřený a jestli může případně zůstat v okapu nebo musí být v suchu ?

Topný kabel je ukončen zataveným spojem. Celý kabel je s krytím IP 65, může být trvale potopený ve vodě.

Po prostudování dostupných informací nevím, zda-li je dostečný termostat hlídající venkovní teplotu +- 5°C, nebo si pořídit inteligentní termostat hlídající sníh?

Na výkon nad 500W je regulační set s vlhkostním čidlem z pohledu provozních nákladů nutností. I do 500W s ohledem na provozní náklady je regulační set vhodnější.

Potřebuji vyhřívat okapový žlab s plochým dnem široký cca 40cm a hluboký 30cm. Délka žlabu je 20m + dva svody o délce 2x12m. Stačí pro takto mohutný žlab jedna smyčka nebo bude potřeba položit několik kabelů (smyček) vedle sebe?

U okapu 40x30 se předpokládá velký objem vody a proto doporučuji instalaci topného kabelu vedeneho v okapu 5x.

Je nutné k regulátoru Eberle DTR-3102 koupit teplotní snímač? Teplotní čidlo je integrované v krabici termostatu, proto je nutná venkovní montáž.

Chtěl bych se zeptat jak je to u topného kabelu s délkou činné části. Kabel o délce 8,3m a v popisu je zmínka o přípojném studeném konci o délce 5m. Znamená to tedy, že činná část kabelu je pouze 3,3m dlouhá nebo je to skutečně 8,3m + 5 m studeného konce?

V popisu zboží je uváděna délka topného části kabelu. Studený konec 5m je navíc.

Topný kabel, který nabízíte pod označením 2252870 ADPSV 202750 Kabel vyhřívání okapů 2750W 141,4m 20W/m, pochopil jsem správně, že je kabel o délce 141,4 m? Chtěl bych jej použít na plechovou střechu (CuZn) k rozpouštění sněhové pokrývky. Plocha střechy je 15 x 9 m. Délka tohoto kabelu je skutečně 141,4m + 5m přívodní studený kabel. Na venkovní plochy se instaluje příkon cca 300W/m2.

designed by 4D Panavis & Panadela | Vyhřívání okapů | contents ©2024 | powered by Online Shop P&Pv2.7 & Quick.Cart TOPlist